logo
fonas
Organizatorius
Infobalt
Rangovai
Visus PlenusLitexpo
Partneris
Ūkio ministerija
Interneto tiekėjas
Baltneta
TelevizijaRadijas
TV4RC2
Parodos alus
Gubernija
Rėmėjai
Rėmėjai
 

Dėmesio!!! Tai archyvinė informacija!
Visi šioje svetainėje pateikti adresai, įkainiai ir kt. gali būti pasikeitę!

Vilnius, spalio 24 d. Danijos telekomunikacijų bendrovės TDC valdomos mobiliojo ryšio bendrovės "Bitė GSM" ir "TDC Mobile International" pasirašė ketinimų protokolą su Vilniaus ir Kauno technologijos universitetais dėl bendradarbiavimo kuriant atvirą ir mobilią žinių visuomenę Lietuvoje.

"Mobiliosios bangos" ketinimų protokolą pasirašiusios šalys bendrus projektus tikisi pradėti įgyvendinti nuo kitų metų pradžios, ketvirtadienį parodoje “Infobalt 2002” surentoje spaudos konferencijoje teigė “Bitės GSM” atstovai.

Pasak “Bitės GSM” generalinio direktoriaus Dariaus Masionio, iniciatyvos tikslus ketinama įgyvendinti skatinant inovacijų kūrimą ir diegimą šalyje bendradarbiaujant Lietuvos, Danijos bei kitų Europos Sąjungos šalių universitetams ir mobiliojo ryšio tiekėjams.

"Bitės" atstovės spaudai Auksės Armonaitės teigimu, vieni iš pagrindinių projekto tikslų - sustabdyti protų nutekėjimą iš Lietuvos bei sukurti Lietuvos mokslo ir tiriamųjų darbų mobiliųjų telekomunikacijų srityje bazę.

Pasak "TDC Mobile International" viceprezidento Thomo Andreseno (Tomo Andreseno), bendrovė turi daug patirties bendradarbiaudama su mokslo ir tyrimų institucijomis tiek Danijoje, tiek ir tarptautiniu mastu.

"Priimdami sprendimą prisijungti prie "Mobiliosios bangos" iniciatyvos rėmėmės savo patirtimi, sukaupta per ilgus bendradarbiavimo metus su Danijos technikos universitetu, radijo komunikacijų klasteriu šiaurės Danijoje, inovacijų laboratorija Orhuse, kitomis įstaigomis", - sakė jis.

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto dekano Felikso Ivanausko teigimu, tarptautinė iniciatyva "Mobilioji banga" glaudžiai susies mokslą ir mokymo procesą su verslo poreikiais, padės kurti universitetams reikalingą infrastruktūrą dalyvauti Europos Sąjungos ir kituose tarptautiniuose projektuose.

"Bitė GSM" taip pat pradėjo teikti GPRS tarptinklinio ryšio paslaugą, leisiančią šia duomenų perdavimo paslauga naudotis Danijoje. Artimiausiu metu planuojama tarptinklinio GPRS ryšio sutartis pasirašyti su Austrijos, Vokietijos, Skandinavijos ir kaimyninių šalių telekomunikacijų bendrovėmis.

Tarptinklinio GPRS ryšio paslaugas Danijoje "Bitė" teiks pasirašiusi sutartį su Danijos telekomunikacijų bendrovės TDC, valdančios 100 proc. "Bitės" akcijų, antrine bendrove "TDC Mobile International".

Iki kitų metų pradžios tarptinklinio GPRS ryšio paslauga apmokestinama nebus.

Didžiausia Lietuvos mobiliojo ryšio bendrovė "Omnitel" tarptinklinio GPRS ryšio paslaugas pradėjo teikti rugpjūčio pabaigoje. Bendrovės abonentai šia duomenų perdavimo paslauga gali naudotis Latvijoje ir Estijoje.

Šiuo metu GPRS paslaugomis naudojasi daugiau kaip 5,5 tūkst. "Omnitel" ir apie 3 tūkst. "Bitės" abonentų.

Šiuo metu vykstančioje devintojoje tarptautinėje informacijos technologijų parodoje "Infobalt 2002" "Bitė" taip pat pristatė internetu valdomą elektroninės savitarnos įrankį, leisiantį privatiems abonentams patiems administruoti sutarties parametrus ir paslaugas.

"Bitė" ketvirtadienį pasiūlė ir pirmąją Lietuvoje informacinę iliustruotų MMS žinučių paslaugą "MMS žemėlapiai". Naudodamiesi šia paslauga, vartotojai gali į savo mobilųjį telefoną MMS žinute atsisiųsti spalvotą vieno iš 160 Lietuvos miestų ir miestelių žemėlapį.

Trečiadienį Vilniuje prasidėjusi informacijos technologijų, telekomunikacijų ir raštinės įrangos įmonių asociacijos "Infobalt" organizuojama keturių dienų paroda " Infobalt 2002" yra didžiausia tokio pobūdžio paroda Baltijos šalyse.

Trečiadienį parodoje, kuomet į ją buvo įleidžiami tik informacijos technologijų specialistai, verslininkai bei politikai, apsilankė maždaug 20 tūkst. lankytojų. Antrąją parodos dieną tikimasi sulaukti maždaug 15 tūkst. lankytojų.

Lietuvos informacijos technologijų, telekomunikacijų ir raštinės įrangos įmonių asociacija "Infobalt" parodą rengia jau devintą kartą. Šiemet parodoje yra daugiau kaip 200 dalyvių.

2002-10-24

  Konkursai

Konkursai

Infobalt TV

fonas
 

   
INFOBALT: Vokiečių g. 28/17–16, 2001 Vilnius. Tel. 8 22 62 26 23, faksas 8 22 62 26 29, el. paštas: office (eta) infobalt.lt Viršus
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos