logo
fonas
Organizatorius
Infobalt
Rangovai
Visus PlenusLitexpo
Partneris
Ūkio ministerija
Interneto tiekėjas
Baltneta
TelevizijaRadijas
TV4RC2
Parodos alus
Gubernija
Rėmėjai
Rėmėjai
 

Dėmesio!!! Tai archyvinė informacija!
Visi šioje svetainėje pateikti adresai, įkainiai ir kt. gali būti pasikeitę!

VoIP (Voice over IP) arba IP telefonija

arba dar vadinama IP telefonija - tai keletą metų gyvuojanti technologija , leidžianti balsą "įspausti" į duomenų paketus perduodamus kompiuteriniais tinklais ar Internetu .

Žmonės susidurę su kompiuteriais praėjusiame dešimtmetyje bandė kalbėtis tarpusavyje kompiuteriuose instaliuodami specialias balso kompresavimo plokštes ar programinę įrangą (pvz. NetMeeting) ir naudodami mikrofoną bei ausines . Atsirado ir paslaugos , bei jų tiekėjai kurių pagalba yra sujungiami įprastiniai telefonų tinklai su Internetu ( pvz. CALLBACK , NET2PHONE ) tuo sumažinant ryšio išlaidas ,  labiausiai tarptautiniams pokalbiams . Minėtuose pavyzdžiuose buvo ir yra naudojama VoIP technologija .

VoIP technologijos esmė - balso perdavimas paketinio duomenų perdavimo tinklais , kuriuose palaikomas IP (Internet Protocol) protokolas , o kadangi pastarasis yra plačiai paplitęs visame pasaulyje , galima būtų sakyti kad VoIP technologiją galima taikyti bet kokiame duomenų perdavimo (kompiuteriniame) tinkle . Paketinio duomenų perdavimo esmė - duomenų perdavimas paketais , arba tam tikromis porcijomis . Toks duomenų perdavimas yra efektyvesnis , labiau išnaudojantis tinklinius resursus , nei naudojant pastovius (kanalinius) sujungimus . Taigi paketinis duomenų perdavimas yra ir pigesnis lyginant su kanaliniais . Štai kodėl ir VoIP telefonijos kaina gaunasi mažesnė lyginant su komutuojamais kanaliniais .

Šiuo metu VoIP technologija yra aktyviai tobulinama , labiausiai tobulinami signaliniai protokolai , kurie apsprendžia palaikomas paslaugas . Paslaugų skaičiumi , jų kokybe VoIP vejasi dabartinius komutuojamų skaitmeninių linijų (pvz ISDN) protokolus . Tad būdama tobulesnė VoIP privers išnykti kelių rūšių tinklams ir paslaugoms - netolimoje ateityje liksime su vienarūšiu paketinio duomenų perdavimo (kompiuteriniu) tinklu , prie kurio bus pajungti kompiuteriai , telefonai , vaizdo kameros , šaldytuvai ir televizoriai .

Aplankykite UAB "Žaliasis Namas" stendą G1.11 , kad realiai įsitikinti VoIP technologijos kokybiniais parametrais . Savo ausimis išgirsti VoIP technologijos pagalba apdorotą garsą .

 

Patalpino: Petras Eimantas, ŽALIASIS NAMAS

2002-10-21

  Konkursai

Konkursai

Infobalt TV

fonas
 

   
INFOBALT: Vokiečių g. 28/17–16, 2001 Vilnius. Tel. 8 22 62 26 23, faksas 8 22 62 26 29, el. paštas: office (eta) infobalt.lt Viršus
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos