logo
fonas
Organizatorius
Infobalt
Rangovai
Visus PlenusLitexpo
Partneris
Ūkio ministerija
Interneto tiekėjas
Baltneta
TelevizijaRadijas
TV4RC2
Parodos alus
Gubernija
Rėmėjai
Rėmėjai
 

Dėmesio!!! Tai archyvinė informacija!
Visi šioje svetainėje pateikti adresai, įkainiai ir kt. gali būti pasikeitę!

UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS2) - viena iš aktyviausių bankinės įrangos srities įmonių Lietuvoje.

Ji platina vokiečių gamintojos „Wincor Nixdorf“ bankinę įrangą Lietuvoje, rytų Europos, Vidurinės Azijos ir Kaukazo šalyse. Bendrovė yra „Visa CEMEA“ partnerė, ji vienintelė Lietuvoje įsitraukusi į tarptautinį magnetinių kortelių keitimo mikroprocesorinėmis procesą. Magnetinės kortelės keičiamos mikroprocesorinėmis, siekiant garantuoti didesnį duomenų saugumą.

Bendrovės specialistai ne tik diegia bankinę įrangą, bet ir kuria jai specializuotas programas. Jų sukurta vaizdo stebėjimo sistema „ATMeye“ įdiegta Jugoslavijos, Latvijos, Baltarusijos, Kazachstano, Armėnijos, Gruzijos bankuose. Sistema saugo bankomatą nuo sukčiavimo ir vandalizmo atvejų. Prie sistemos gali būti prijungta iki keturių vaizdo kamerų, fiksuojančių atskiras bankomato operacijas ar aplinkos įvykius. Administratorius iš vieno centro per nuotolį gali stebėti keleto vieno tinklo vaizdo kamerų užfiksuotus vaizdo įrašus, naudodamasis paieškos priemonėmis susirasti reikiamus kadrus.

Šiemet pavasarį Bankomatų pramonės asociacija (ATMIA) pripažino „ATMeye" geriausia vaizdo apsaugos sistema.

Automatiniai seifai

Vienas naujausių bendrovės platinamų įrenginių - „Wincor Nixdorf" seifai „Pro Cash". Šie seifai pranašesni už analogiškus kitų žymių gamintojų įrenginius tuo, kad į juos įdiegtas asmeninis kompiuteris su duomenų šifravimo sistema.

Seifas naudojamas kaip automatinė saugykla, kurioje grynieji pinigai gali būti saugomi ilgą laiką, o prireikus išduoti kasininkui, davus užklausą. Kasininkui nereikia prisiimti atsakomybės už seife saugojamus grynuosius, be to, nereikia kasdien atlikti dvigubos inkasacijos - darbo pradžioje įdėti grynųjų pinigų į seifą, o darbo pabaigoje išimti.

Į seifų apsaugos sistemą įdiegta BS2 specializuota programa „Smart Safe“, veikianti atvirojo rakto infrastruktūros (PKI - Public Key Infrastructure) pagrindu. Kliento darbo vieta saugoma „Aladdin" elektroniniu „eToken" (šias el. apsaugos priemones Lietuvoje platina UAB „Penki kontinentai“). Visas komandas išduoti gryniesiems pinigams iš seifo kasininkas pasirašo el. parašu, naudodamasis „eToken“ raktu. Grynieji išduodami tik tuomet, kai seifas, į kurį įdiegta kriptografijos sistema, patikrina, ar el. parašas tikrai teisingas. Tai nuima nuo kasininko dalį atsakomybės, kuri perkeliama saugyklai. Iš tikrųjų tai technologija, analogiška bankams gerai žinomai bankomatų inkasacijos technologijai.

Atsiskaitymo per bankinę įrangą sistema

Neseniai BS2 pristatė atsiskaitymo už mobiliojo ryšio paslaugas per bankomatą sistemą. Naudodamasis šia sistema, banko klientas per bankomatą gali įsigyti mobiliojo ryšio kortelę, susimokėdamas už ją banko mokėjimo kortele. Pinigai nuo jo sąskaitos pervedami mobiliojo ryšio tiekėjui.

Ši technologija galėtų būti panaudota per bankomatą susimokėti už automobilio stovėjimą, komunalines ir kitas paslaugas.

Informacinė ir pramoginė bankinė įranga

BS2 bendrovė įrodė, kad bankinė įranga anaiptol skirta ne vien bankininkams ar besinaudojantiems bankų paslaugomis. Ji kuo puikiausiai gali būti panaudota informaciniais ir pramoginiais tikslais.

Interneto kavinėje „Despina“ (Pamėnkalnio g. 2, Vilnius) įrengtas informacinis terminalas, per kurį vilniečiai ir svečiai gali pasitikrinti el. paštą, susirasti reikiamą informaciją, rūpimą objektą virtualiame miesto žemėlapyje. Be to, prie jo prijungta interneto vaizdo kamera, kuriai nusišypsoję visi norintys gali nemokamai nusifotografuoti. Skaitmeninė nuotrauka automatiškai įrašoma į multimedijos duomenų saugyklą internete (http://media.search.lt), ją galima išsisiųsti el. paštu arba jos pagrindu tuojau pat susikurti nemokamą minitinklapį (www.microsite.lt).

Neseniai du tokie informaciniai terminalai, pavadinti „Despina", pristatyti į Teisės universitetą. Be to, terminalai nuolat naudojami įvairiose parodose. Pavyzdžiui, spalio 9 -14 dienomis toks informacinis terminalas stovėjo Frankfurto knygų mugėje. Per jį buvo demonstruojamas Lietuvos leidėjų asociacijos elektroninis knygų katalogas (http://lithuanian.books.lt).

Toks terminalas stovės ir parodos „Infobalt 2002“ metu „Penkių kontinentų“ įmonių grupės stende Telekomunikacijų salėje Nr. S1.14.

Patalpino: Loreta Klebonaitė, PENKI KONTINENTAI

2002-10-18

  Konkursai

Konkursai

Infobalt TV

fonas
 

   
INFOBALT: Vokiečių g. 28/17–16, 2001 Vilnius. Tel. 8 22 62 26 23, faksas 8 22 62 26 29, el. paštas: office (eta) infobalt.lt Viršus
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos