logo
fonas
Organizatorius
Infobalt
Rangovai
Visus PlenusLitexpo
Partneris
Ūkio ministerija
Interneto tiekėjas
Baltneta
TelevizijaRadijas
TV4RC2
Parodos alus
Gubernija
Rėmėjai
Rėmėjai
 

Dėmesio!!! Tai archyvinė informacija!
Visi šioje svetainėje pateikti adresai, įkainiai ir kt. gali būti pasikeitę!

Š. m. spalio 21 – 26 dienomis Vilniuje prasidės didžiausias Baltijos šalyse informacinės visuomenės technologijų forumas. Forumą vienys bendras pavadinimas „Infobalt Informacinės visuomenės technologijų savaitė 2002“.

Informacinės visuomenės technologijų savaitė  2002

Numatomi du pagrindiniai šios „Infobalt“ savaitės akcentai: spalio 21 – 22 d. Vilniuje, viešbutyje „Le Meridien Villon“, įvyks ketvirtoji tarptautinė konferencija ,,Informacinė visuomenė: kuriant modernaus darbo ir prekybos zoną“ ir Investuotojų lyga „Investicijos į žinių ekonomikos dalyvius: regioninės Baltijos šalių plėtros galimybės“. Į konferencijos darbą taip pat įtrauktas Partnerių paieškos ir kontaktų centras, kuris veiks per parodą „Infobalt 2002“. Dalyviams bus pristatyti įdomiausi Europos Sąjungos projektai teledarbo srityje, vyks išsamūs seminarai, skirti e. verslo ir m. verslo, saugumo, e. demokratijos bei ES Framework 6 programoms pristatyti (plačiau žr. www.Infobalt.lt/konferencija).

Spalio 23 – 26 dienomis Lietuvos parodų centre „Litexpo“ įvyks jau devintoji tarptautinė informacinės visuomenės technologijų paroda „Infobalt“ 2002, kurioje ruošiasi dalyvauti daugiau nei 200 mūsų šalies bei užsienio įmonių. Bendras ekspozicijos plotas šiais metais sudarys beveik 12 000 kvadratinių metrų. (Praėjusių metų parodoje norą dalyvauti išreiškė 180 įmonių, o ekspozicijos plotas siekė 11 300 kv. metrų.) Taigi „Infobalt 2002“ – didžiausia informacinės visuomenės technologijų paroda Baltijos regione. Ji orientuota ne tik į specialistus, bet ir į masinį vartotoją. Parodos rengėjai – asociacija „Infobalt“, UAB „Visus Plenus“, UAB Lietuvos parodų centras „Litexpo“.

„Infobalt“ konferencija – Europinio masto įvykis

(plačiau žr. www.Infobalt.lt/konferencija)

4-oji tarptautinė konferencija „Informacinė visuomenė 2002: kuriant modernaus darbo ir prekybos zoną“ šiais metais įtraukta į svarbiausių ES informacinės visuomenės renginių sąrašą. Įprastai gausiame rėmėjų sąraše – ir ES bei LR ūkio ministerijos pavadinimai. Šiais metais „Infobalt“ konferencija sudaryta iš atskirų teminių konferencijų, kurios skirtos įvairioms auditorijoms. Konferencijos organizatoriai mano, kad į ją gali atvykti apie 600 – 700 dalyvių iš viso pasaulio. Laukiama apie 140 pranešėjų, gausios delegacijos iš Europos Komisijos, Pasaulio banko, Pasaulio prekybos organizacijos, pagrindinių ITT kompanijų bei ES informacinės visuomenės plėtros programų atstovų. Remiantis 2001 metų patirtimi, tikimasi dar gausesnio būrio Lietuvos verslininkų bei valstybinių institucijų atstovų. Konferencija siekia būti strateginių ir taikomųjų sprendimų, skirtų diegti informacinės visuomenės technologijoms, forumu, kuriame naudos gautų ne tik ITT specialistai. 

Plenariniame „Infobalt“ konferencijos posėdyje pranešimus skaitys Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, taip pat vienas iš Europos Komisijos informacinės visuomenės direktorato vadovų, JAV ambasadorius Lietuvoje, Europos komiteto prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Petras Auštrevičius, „Infobalt“ prezidentas Vytautas Vitkauskas, „Bitės GSM“ generalinis direktorius Darius Masionis, Pasaulio prekybos ITT centro El. verslo skyriaus direktorius Nikolajus Semine bei LR ūkio ministerijos, Pasaulio banko atstovai. Konferencijos organizatoriai plenariniame posėdyje žada ir vieną kitą staigmeną. 

Teledarbui skirta ES IST Framework programos konferencija TELEBALT „Teleworking for Business, Education, Research and e-Commerce“ (http://www.Infobalt.lt/telebalt ) – tai didžiausia ES IST programos konferencija Baltijos šalyse. Šioje „Infobalt“ forumo dalyje susirinks apie 90 pranešėjų iš visos Europos, JAV, Rusijos, Europos Komisijos ir UNESCO. TELEBALT sekcijų temos: teledarbas, mobilusis darbas, distancinis mokymas, semantinis tinklas, telemedicina, technologijos, kurios tarnauja žmonėms, virtuali kultūra ir žiniasklaida, moksliniai tyrimai, Europos Sąjungos IST programa ir FP6, naujos tarptautinio bendradarbiavimo galimybės.

Investuotojų lyga „Investicijos į žinių ekonomikos žaidėjus: regioninės Baltijos šalių plėtros galimybės“

Šių metų Investuotojų lyga siekia pragmatiškų ir kartu strateginių tikslų: padėti Baltijos šalių regione veikiančioms ITT bendrovėms bei investuotojams surasti bendrų interesų, vienytis įmonėms, investuotojams – pelningai investuoti, burtis į konsorciumus, dalyvauti ES investicinėse programose bei stambiuose ES ir pasaulio infrastruktūriniuose projektuose, grindžiamuose naujosiomis technologijomis. Investuotojų lygoje bus rengiamas ir ITT bei kitų naujųjų technologijų įmonių verslo projektų pristatymas bei sudaromos sąlygos susitikti su potencialiais investuotojais.

„Infobalt“ multimedijos lyga šiais metais bus rengiama kartu su viena garsiausių Europos multimedijos organizacijų EUROPRIX (http://www.europrix.org). Multimedijos lygos tikslas – ne tik populiarinti multimedijos kūrinius, skatinti jų gamybą bei vartojimą Lietuvoje, kultūros bei IT sferų bendradarbiavimą, bet ir pakviesti į Lietuvą atvykti pasaulyje gerai žinomo konkurso EUROPRIX 2001 nugalėtojus. Šio konkurso laureatai ne tik demonstruos savo produktus ir kūrinius, bet ir pasidalys patirtimi, kaip suburti kūrybinį kolektyvą, pasirinkti aktualią multimedijos kūrinio temą, gauti finansavimą, surasti vartotoją.

Pagrindinės Multimedijos lygos temos – biznio multimedija, multimedijos priemonės reklamoje: interaktyvus pirkėjo bendravimas su pardavėju, interneto multimedija, mobilioji multimedija, kultūrinė multimedija ir istorija. Spalio 22 d. vakare Multimedijos lyga žada vilniečiams įspūdingą reginį Vilniaus senamiestyje.

„Infobalt“ konferencijos antroji dalis nukeliama į 2002 metų pabaigą, kai gruodžio 1 – 4 d. Vilniuje vyks 3-ioji Pasaulio prekybos organizacijos (WTO) ir „Infobalt“ rengiama apskritojo stalo diskusija „Kuriant nacionalinius ir regioninius ITT prekinius ženklus skaitmeninėje ekonomikoje”.

Paroda „Infobalt 2002“ – gyvenimo naujovės 

Lietuvos gyventojams ir svečiams bus demonstruojamos naujausių technologijų galimybės, jų pritaikymas įvairiose mūsų gyvenimo ir veiklos srityse. Pavyzdžiui, dar praėjusioje parodoje įdiegtos bevielio interneto ryšio paslaugos šiais metais bus teikiamos ne tik parodos ir konferencijos metu, jos gerokai išsiplės už LITEXPO parodų salių ribų.

Kvietimų ir bilietų registravimo ir tikrinimo sistema, kurią sukūrė ir įdiegė UAB „KEMEK elektronika“, „Varos Group“ narė, ir viena parodos rengėjų – UAB „Visus Plenus“, yra panaši į tą, kuri šiais metais buvo naudojama Eurovizijos dainų konkurse Taline. Tik ši sistema yra dar modernesnė, nes ji sudaro sąlygas labai greitai patekti į parodą iš anksto internetu užsiregistravusiems lankytojams.

Visas parodos dienas svečiai, atėję į parodą su kvietimu, bus registruojami tam skirtoje palapinėje. Internetu iš anksto užsiregistravę svečiai, nurodę savo registracijos numerį, iš karto gaus nemokamą kvietimą su brūkšniniu kodu. Iš anksto neužsiregistravusius pakviestuosius svečius registruos operatoriai. Prie įėjimo į parodą bilietai ir kvietimai bus tikrinami belaidžiais brūkšninių kodų skeneriais (radijo terminalais) DataLogic Dragon DLL-6110RF. Duomenys iš karto („on-line“ režimu) bus siunčiami į centrinę duomenų bazę ir kontrolierius per sekundės dalį radijo terminalo ekrane pamatys, ar kvietimas galioja. Taip užkertamas kelias norintiesiems kvietimą ar bilietą panaudoti pakartotinai.

Naudojant šią svečių registravimo sistemą, bus sukaupta išsami informacija apie parodoje apsilankiusius specialistus. Be to, internete bus galima tiksliai sužinoti, kiek žmonių apsilankė parodoje. Ši sistema kainuoja daugiau nei 30 000 litų.

Bus demonstruojamos ir kitos šiuolaikinių technologijų galimybės. Tai tiesioginės konferencijos bei parodos seminarų transliacijos per internetą (www.Infobalt2002.lt), kuriosgerokai padidins jos dalyvių skaičių, tai ir teletiltai, nuotolinio darbo ir mokymosi galimybių demonstravimas, elektroninė parodos lankytojų bilietų apskaitos ir kontrolės sistema, viktorinos ir konkursai, naudojant mobiliuosius telefonus ir SMS. Kiekvienas parodos lankytojas, įsigijęs 13 Lt kainuosiantį bilietą, dalyvaus ir loterijoje. Jos pagrindinis prizas – automobilis-mobilusis biuras PEUGEOT 206 SW. Kiti loterijos dalyviai kiekvieną parodos dieną galės laimėti mobilųjį telefoną NOKIA 7210, delninį kompiuterį COMPAQ IPAQ ir žaidimų kompiuterį PLAYSTATION 2 su legaliomis žaidimų programomis.

Paskutinę parodos dieną (spalio 26 d., nuo 13 iki 17 val.) moksleiviai ir studentai parodą galės aplankyti už simbolinį – 1 Lt – mokestį. Tikimasi, jog didelio parodos lankytojų dėmesio susilauks ir E. mugės ekspozicija – ITT laisvalaikio projektai, žaidimai ir kt. Kiekvienais metais vis didesnio populiarumo sulaukia ir virtuali paroda internete (www.Infobalt2002.lt). Vien tik pernai čia apsilankė apie 100 tūkstančių internautų. Tai puiki galimybė parodos lankytojams ir dalyviams keistis naujausia informacija bei puiki proga tiems, kurie negali apsilankyti parodoje, sužinoti visas „Infobalt“ 2002 naujienas.

Žvilgsnis į ateitį „Infobalt“ mokslo ir technologijų parke 

Pasak asociacijos „Infobalt“ vykdomojo direktoriaus Džiugo Juknio, parodoje įsikursiantis didžiulis „Infobalt“ mokslo ir technologijų parkas – tai mokslo, verslo, švietimo atstovų susitikimo vieta. „Infobalt“ nori šių metų parodoje žengti dar vieną realų žingsnelį, kuris padėtų skatinti mokslo tiriamųjų projektų ITTE srityje suartėjimą su verslu bei Lietuvos eksporto rodiklių šioje srityje ūgtelėjimą. Apie šią problematiką Lietuvoje šiuo metu labai madinga kalbėti. „Infobalt“ nusprendė veikti. Geriausių 2002 metų ITTE produktų rinkimų rezultatai bus paskelbti  parodos metu, o laureatus bus galima pamatyti „Infobalt mokslo ir technologijų parke“.

Asociacijos „Infobalt“ rengiamų geriausių Lietuvos ITTE produktų rinkimų tikslas – skatinti naujų ir pažangių ITT produktų kūrimą bei eksportą. Bus vertinama aparatinė bei programinė įranga, informacinės sistemos, mokslo tyrimai ir renkamas geriausias lietuviškas produktas. Vertinimo kriterijai: produkto vartojamosios vertės santykis su visais jo kaštais, marketingas, panaudotų (sukurtų) technologijų ir siekiamų tikslų atitikimas, jų naujumas ir paplitimas bei perspektyvumas. Bus atsižvelgiama ir į produkto teigiamą įtaką informacinių technologijų bei jomis pagrįsto verslo platinimui bei populiarinimui Lietuvoje.

Kurdama šį „parką“, asociacija „Infobalt“ siekia parodyti įdomiausius Lietuvos informacinės visuomenės technologijų projektus, kurie įgyvendinami mokslo ir valstybės institucijose, privačias verslo iniciatyvas, ES plėtros programas.

Jau kelinti metai Lietuvos informacinių ir telekomunikacijos technologijų bei elektronikos (ITTE) rinka auga 25 – 30 proc. Tai rodo didelį šios ekonomikos dalies perspektyvumą. Todėl siekiama suburti mokslo ir verslo atstovus bei padėti kurti veiklos erdvę, leisiančią integruoti verslą, mokslą ir studijas informacinių technologijų srityje. Ekspozicijoje bus pristatomi ir Lietuvoje veikiantys naujųjų technologijų parkai, inkubatoriai ir klasterių projektai. Mokslo ir švietimo atstovų siūlomi projektai padeda verslininkams diegti inovacijas įmonėse ir kompanijose. Tokiu būdu užtikrinama sėkminga informacinės visuomenės plėtra kiekvienoje mūsų gyvenimo srityje.

Jau šiandien, nepaisant didžiulio ITTE rinkos augimo, numatoma, jog naujųjų technologijų bumas po keleto metų gali sumažėti. Tad tolesnį augimą Lietuvos ITTE įmonės galės užsitikrinti tik kurdamos naujus intelektualius produktus ir juos eksportuodamos. Čia didžiulį indėlį įneša ir paroda „Infobalt“, kuri tampa vis svarbesniu metų įvykiu Baltijos regione bei modernaus gyvenimo stiliaus „podiumu“ Lietuvos visuomenei.

„Infobalt“ spaudos centras

2002-10-03

  Konkursai

Konkursai

Infobalt TV

fonas
 

   
INFOBALT: Vokiečių g. 28/17–16, 2001 Vilnius. Tel. 8 22 62 26 23, faksas 8 22 62 26 29, el. paštas: office (eta) infobalt.lt Viršus
Copyright © asociacija „Infobalt“, visos teisės saugomos